GÜLÜMSEMEK BULAŞICIDIR!

Ne derler “ gülmek en iyi ilaçtır, her insana yakışır. Fakat ”Niçin güldüğümüzü, bebekleri güldüren şeyleri, gergin olduğumuzda bile nasıl gülebildiğimizi anlamaya yönelik çalışmalar yapıldı. Çalışmalar sonucunda gülmenin evrensel olarak aynı algılandığı kanıtlandı. Öyleyse bizler gülmek hakkında başka neler biliyoruz ?


Unutmayın en güzel gülümseme gözlerinin içiyle olandır !


Bilinçli olduğu kadar kalpten gelen gülümseme birçok şey ifade ediyor aslında. Sözsüz iletişimde ilk adım olan bu eylem gerçek olduğunda etkili bir bağ kurar, samimiyetsiz olunca endişe ve kaygıyı tetikler, zorlama olduğunda ise rahatsızlık yaratırmış. Araştırma sonuçlarında gerçek bir gülümsemenin ; İnsanlara, hayata ve hayatın zorluklarına karşı olan etkisini, Sosyalleşmek açısından etkili iletişim kurmada gülümsemenin en iyi davetiye olduğunu, güvenilir bir imaj kazanmada önemli rol oynadığını ve gülümserken yukarı kalkan kaşlarımız daha genç görünmemize sebep olduğu gibi en önemlisi de gülümseyerek karşımızdakini nasıl etkileyebileceğimiz kanıtına varmıştır.

Zira gülümsemek, kalpten gelen sevginin dışa yansımasıdır, en uzak insanları yaklaştırır birbirine. Kalpten kalbe köprüler kurar ve sevgi akışını sağlar. Ayrıca hayata bakışınızı olumlu kılar, hayatınızı zevkli ve yaşanır hale getirir, çünkü gülümsemeyi bilen bir bir insan daima neşeli, mutlu, huzurlu olmayı da bilir. Zihninizi ve bedeninizi dengeye tutmak için iyi bir gülümseme kadar hiçbir şey daha hızlı ve samimi olamaz.